0.8 mm x 26 mm x 50m Querkus Scratched EB Vntg Oak Baltimore 164' Q-ED04S26-1 Vintage
Querkus Logo
Part #Q-ED04S26-1
Product Description
Decospan-Querkus Querkus Oak Vintage 0"
Decospan-Querkus Querkus panels combine genuine wood veneer with industrial consistency for premium casework and architectural millwork. Oak, Vintage options are available in 0".
  • Genuine Oak veneer appearance
  • Selected grade: Vintage
  • Nominal thickness: 0"
  • TSCA Title VI compliant
  • Color and grain balance optimized for production yield
  • Ideal for casework, wall panels, fixtures, and doors
BrandDecospan-Querkus
BrandQuerkus Edge Banding
Decospan ColorQ-ED04 Oak Baltimore
Length164' -- 50m
TextureQuerkus Scratched
Thickness0.8mm
Width26mm